INFORMACJE ARCHIWALNE

I Wiosenne zawody pływackie

w sobotę 20 kwietnia 2013 na pływalni Sardynka odbyły się zawody wojewódzkie o puchar Prezydenta Bydgoszczy. Nasi zawodnicy w klasyfikacji drużynowej jak i medalowej zajęli drugie miejsce za UKS ZS 27 Osowa Góra Bydgoszcz. Kolejność wyglądała następująco:

klasyfikacja drużynowa:

1. Uks Zs27 Osg – 679 pkt.
2. Mks Sp 63 Bydgoszcz – 432
3. UKS „TYTAN-65″ Bydgoszcz – 280
4. MTKP Delfin Torun – 164
5. Wkn Jacques – 143
6. ORKA Grudziądz – 109
7. KP Delfin Włocławek – 98
8. UKP Jedynka Elbląg – 66
9. UKS „Trójka” Oborniki – 59
10. MUKS Piętnastaka Bydgoszcz – 55
11. Uks „Dęby” Osielsko – 33
12. KS REKINY Osielsko – 13
13. Uks Wodnik Inowrocław, Muks Rekin Bydgoszcz

klasyfikacja medalowa:

1. Uks Zs27 Osg – (24 złote 23 srebrne 18 brązowych) – 65 medali
2. Mks Sp 63 Bydgoszcz – (15 21 19) 55
3. Wkn Jacques – (10 5 7) 22
4. MTKP Delfin Toruń – (8 5 6) 19
5. Muks Rekin Bydgoszcz- (8 5 4) 17
6. UKS „TYTAN-65″ Bydgoszcz- (6 6 6) 18
7. KP Delfin Włocławek – (3 3 3) 9
8. ORKA Grudziądz – (3 3 2) 8
9. UKP Jedynka Elbląg – (3 2 2) 7
10. MUKS Piętnastka Bydgoszcz – (3 1 0) 4
11. UKS „Trójka” Oborniki – (1 3 1) 5
12. Uks „Dęby” Osielsko -(0 0 1) 1

Nasi złoci medaliści to: N. Frydrych (dwukrotnie), M. Król, P. Laskowski, A. Michalak, C. Nowak, J. Staszkiewicz, A. Brzezińska, M. Greśkiewicz, N. Lewicka, B. Ossowska, A. Polasik, M. Rydyńska oraz sztafeta 6x50m st dowolnych roczników 2000-2002 w składzie: Brzezinska A., Rudnicki G., Lewicka N., Nowak C., Frydrych N., Zamelski M.

gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów!!!!

 

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat

Na stronie www.omegatiming.pl pojawiło się jeszcze nieoficjalne ogólnopolskie zestawienie wyników najważniejszych zawodów młodzików 12 i 13 pierwsza runda.

Nasze drużyny klubowe zostały sklasyfikowane:

12 lat – 4 miejsce w Polsce na 181 sklasyfikowanych drużyn klubowych,

13 lat – 43 miejsce w Polsce na 128 sklasyfikowanych drużyn klubowych

Najlepiej indywidualnie zostali sklasyfikowani:

Mikołaj Malak – 2 miejsce w Polsce w konkurencji 100 m st. klasycznym

sztafeta 4×50 m st zmiennym mieszana 12 lat – 3 miejsce na 212 sklasyfikowanych

Paweł Szumski – 5 miejsce w Polsce w konkurencji 100 m st. motylkowym

Mikołaj Malak – 6 miejsce w Polsce w konkurencji 200 m st. klasycznym

*

*

6 kwietnia 2013 na pływalni „Bryza” w Bydgoszczy odbyły się

„VII Wielkanocne Zawody Pływackie”

w których wzięło udział ponad 400 zawodników z 18 klubów pływackich.

Organizatorami zawodów byli trenerzy Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy SP 63 i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 63.

Zawodnicy rywalizowali indywidualnie w jedenastu konkurencjach z podziałem na sześć kategorii wiekowych,  na dystansach od 50 do 200 metrów oraz w sztafetach 4 x 25 metrów stylem zmiennym i 4 x 50 metrów stylem zmiennym. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, najlepsze sztafety puchary a wszyscy zawodnicy nagrody niespodzianki ufundowane przez organizatorów.

Klasyfikacja medalowa zawodów:

  1. Mks – Sp 63 Bydgoszcz – (18 złotych, 19 srebrnych, 19 brązowych) – 56 medali
  2. Wkn Jacques – (11, 5, 1) – 17
  3. UKS-ZS27 Osowa Góra – (9, 14, 8) – 31
  4. MTKP Delfin Toruń – (7, 3, 7) – 17
  5. Muks Rekin Bydgoszcz – (5, 5, 7) – 17
  6. „Ósemka” Toruń – (5, 1, 3) – 9
  7. KP Delfin Inowrocław – (3, 3, 2) – 8
  8. TYTAN 65 Bydgoszcz – (2, 4, 7) – 13
  9. Kp Delfin Włocławek – (2, 3, 2) – 7
  10. MUKS Piętnastaka Bydgoszcz – (1, 2, 2) – 5
  11. Uks Gos Raszyn – (1, 2, 1) – 4
  12. UKS DĘBY OSIELSKO – (1, 1, 0) – 2
  13. UKS Siódemka Brodnica – (1, 0, 1) – 2
  14. Uks Kurort Ciechocinek – (1, 0, 0) – 1
  15. ORKA Grudziądz – (0, 2, 3) – 5
  16. KS OSiR Park Wodny Chojnice – (0, 1, 1,) – 2
  17. ZIELIŃSKA, Daria 03 00402 621 2 – najlepsza zawodniczka I bloku zawodów
  18. PARADOWSKA, KINGA 01 01602 842 2 – najlepsza zawodniczka II bloku zawodów
  19. NOWAKOWSKI, WOJCIECH 03 02002 457 2 – najlepszy zawodnik I bloku zawodów
  20. GĘBKA, OLAF 00 02002 762 2 – najlepszy zawodnik II bloku zawodów

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat

16 i 17 czerwca 2012 roku jednocześnie w Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się „Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w pływaniu. Nasi zawodnicy wystartowali w zawodach w Gorzowie Wielkopolskim, najlepsze ich miejsca to:

Kacper Szczepański – 5 m na 200m st. zmiennym

Patryk Winiatowski – 5m na 100m st. klasycznym

Oliwia Mytlewska – 16m na 100m st. dowolnym

Paulina Grzella – 37m na 100m st. klasycznym

Katarzyna Droż – 46m na 100m st. klasycznym

Maciej Cieślewicz – 55m na 200m st. zmiennym

Maja Ryczak – 61m na 100m st. grzbietowym

sztafeta 4x50m st zmiennym – 17 miejsce, 4x50m st. dowolnym – 22

dało nam to 15 miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów w Gorzowie na sklasyfikowanych 37 drużyn klubowych

GRATULACJE ZA OSTATNIE STARTY W BARWACH MKS SP 63 BYDGOSZCZ

W sobotę 27.10.2012 w Brodnicy odbyły się zawody pływackie „Nadzieje Olimpijskie” dla zawodników z roczników od 2001 do 2005. Ponad 50 osobowa reprezentacja z naszego klubu wywalczyła 30 (10,9,11) medali w konkurencjach indywidualnych i 3 medale w sztafecie.

Nasi złoci medaliści: Trambowicz Zuzanna, Rudnicki Gilbert – dwukrotnie, Dzikowski Mateusz, Malak Mikołaj, Koprowski Marcin, Koprowska Kinga, Nowak Weronika, Dzierkacz Igor,

Srebrni medaliści: Koprowski Marcin, Koprowska Kinga, Dobrindt Mikołaj, Lasecka Ola, Król Mateusz, Nalazek Monika, Kowalska Zosia, Frydrych Nicole, Lewicka Natalia,

Brązowi medaliści: Naskręt Dominika – dwukrotnie, Ossowska Blanka, Lewicka Natalia, Dobrindt Mikołaj, Raszka Martyna, Ossowski Damian, Malak Mikołaj, Brzezińska Anna, Rotkiewicz Oskar, Dzierkacz Igor

Nasza sztafeta dziewcząt z rocznika 2001, która zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m st. zmiennym była bardzo blisko pobicia rekordu polski. Wynik naszej reprezentacji to 2:31,48 a rekord polski to 2:31,03. W rozmowie trener rocznika 2001 zapewnił, że podczas „VIII Zawodów Mikołajkowych” 8.12.2012 wynik ten zostanie poprawiony – mamy taką nadzieję, będziemy trzymali kciuki.

Gratulacje dla medalistów oraz wszystkich uczestników zawodów w Brodnicy.

podczas zawodów, które odbyły się listopadzie 2012 na pływalni Ikar reprezentacja naszej szkoły zajęła:

II miejsce w kategorii dziewcząt w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy Szkół Podstawowych oraz II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

II miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy Szkół Podstawowych oraz III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

Dwa złote medale z zawodów w Warszawie przywiózł Jakub Olszewski reprezentant naszego klubu z rocznika 2004 i wywalczył dla klubu III miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.

Wygrywał na dystansie 50 m stylem grzbietowym w czasie 0:42,16 oraz 100 m stylem zmiennym w czasie 1:35,52

Prawie 300 zawodników z 16 klubów wzięło udział w zawodach pływackich „XVI Mistrzostwa Miasta Inowrocławia” o puchar prezydenta miasta, które odbyły się 10.11.2012.

6 medali indywidualnie wywalczyli zawodnicy z klasy III – rocznik 2003: Aleksandra Lasecka – złoto, srebro, Wiktor Cieślewicz – złoto, brąz, Dominika Naskręt – srebro, Mikołaj Dobrindt – brąz

Pozostali nasi reprezentanci z klas IV, V, VI plasowali się 35 razy w pierwszej trójce zawodników w swoich konkurencjach. Ze względu na honorowanie zawodników medalami za sumę dwóch startów nasi zawodnicy stawali na podium 7 razy:

Trambowicz Zuzanna – pierwsze miejsce wśród dziewcząt 10 letnich, Rudnicki Gilbert – pierwsze miejsce wśród chłopców 10 letnich, Lewicka Natalia – trzecie miejsce wsród dziewcząt 10 letnich, Malak Mikołaj – drugie miejsce wśród chłopców 11 letnich, Frydrych Nicole – trzecie miejsce wśród dziewcząt 11 letnich, Trambowicz Zuzanna – puchar prezydenta miasta dla najlepszej zawodniczki 10 letniej, Rudnicki Gilbert – puchar prezydenta miasta dla najlepszego zawodnika 10 letniego

Gratulacje dla wszystkich uczestników

Uwaga!!! nowy adres internetowy Kujawsko – Pomorskiego Związku Pływackiego

http://www.kpozp.c0.pl/

wyniki zawodów w archiwum.

zawody, które zorganizowano w Bydgoszczy, tj.

„Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Wytrzymałości i Wszechstronności stylowej 11 i 12 lat”

(medale zostaną wręczone podczas III bloku „VII Mikołajkowych Zawodów Pływackich, 8.12.2012)

w galerii krótka fotorelacja z zawodów

330 zawodników z 14 klubów pływackich uczestniczyło w piątek 16.11.2012 w Toruniu w zawodach wojewódzkich: „Pływam na medal”.

Nasi zawodnicy podczas zawodów wywalczyli 11 medali (2,3,6) indywidualnie oraz 4 w sztafetach.

Złoci medaliści: Nicole Frydrych, Mikołaj Malak

Srebrni medaliści: Nicole Frydrych, Jakub Olszewski, Paulina Wasela

Brązowi medaliści: Wiktor Cieślewicz, Mikołaj Dobrindt, Michał Zamelski, Dominika Naskręt, Wiktor Cieślewicz, Mikołaj Malak

Złote sztafety: Malak Mikołaj, Mateusz Król, Cyprian Nowak, Igor Matuszyński – kat. 10,11 lat oraz Wiktor Cieślewicz, Kajetan Kupcewicz, Maciej Ławrynowicz, Mikołaj Dobrindt – kat. 9 lat i mł.

Srebrna sztafeta: Marta Greśkiewicz, Paulina Wasela, Julia Prekop, Nicole Frydrych – kat. 10-11 lat

Brązowa sztafeta: Jakub Gill, Michał Zamelski, Kuba Bartoszek, Adrian Sobczak – kat. 12-13 lat

Podczas „VII Mikołajkowych Zawodów Pływackich, które odbyły się na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 63 8 grudnia 2012 nastąpił podsumowanie zawodów 10 – 11 latków i wręczenie zawodnikom i trenerom medali i statuetek przesłanych przez Polski Związek Pływacki.

W szesnastu miastach kraju odbył się „Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat” (nieoficjalne Mistrzostwa Polski). W województwie Kujawsko – Pomorskim rywalizowano w Bydgoszczy na basenie „Bryza” Szkoły Podstawowej nr 63. W całym kraju startowało ponad 1000 zawodników z 192 klubów. Na podstawie wyników utworzona została końcowa klasyfikacja zawodów, w której wysoko uplasowali zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 63.

W końcowej ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej zawodów najlepiej z kujawsko – pomorskiego w kategorii 10 lat wypadli zawodnicy MKS SP 63 Bydgoszcz trenera Tomasza Kaji , którzy z sumą punktów 5718 zajęli pierwsze miejsce w Polsce przed Buks Warszawa – 5434 i UKS ZS 27 Osowa Góra Bydgoszcz – 4892.

Zawodnicy 11 letni trenera Marcina Targowskiego uplasowali się tuż poza podium zajmując czwarte miejsce w Polsce (najlepsze z województwa Kujawsko – Pomorskiego) z sumą punktów – 9624za MKP Szczecin 11359 pkt., Jordan Kraków 9953pkt., UKS „GIM 92″ Ursynów Warszawa 9788pkt.W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę, najlepszego zawodnika(suma punktów uzyskanych w czterech konkurencjach) najwyżej sklasyfikowani zostali: Natalia Lewicka z wynikiem – 1267 pkt. zajęła II miejsce w Polsce wśród dziewcząt 10 lat, Gilbert Rudnicki – 853 pkt. – zajął II miejsce w Polsce wśród chłopców 10 lat, Zuzanna Trambowicz – 1203 pkt. – zajęła szóste miejsce w Polsce wśród dziewcząt 10 lat, Anna Brzezińska – 1091 pkt. zajęła X miejsce w Polsce wśród dziewcząt 10 lat. W pierwszej dwudziestce w Polsce znaleźli się także Martyna Raszka (20 miejsce – 10 lat), Piotr Laskowski (20 miejsce – 10 lat) i Paweł Szumski (19 miejsce – 11 lat).

w archiwum wyniki zawodów na Bryzie 18.12.2012

przepraszamy I blok za powstałe pomyłki przy dekoracji wynikające z błędnego klasyfikowania uczniów do poziomu klasy

wyniki w archiwum, poszkodowanych uczniów prosimy o kontakt z organizatorami poprzez trenera prowadzącego,

postaramy się wymienić medal na odpowiedni lub przygotować dyplom wg. wyniku faktycznie uzyskanego

gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

szczególne gratulacje dla sztafety 4x 50 m st. zmiennym dziewcząt rocznika 2001, która uzyskała czas lepszy od Rekordu Polski zawodniczek 11 lat – 2:25,59 (było 2:29,00)